Maydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Maydent İletişim
Radyoloji

RADYOLOJİ


Ağız içi hastalıklarının -özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili olanların- teşhisinde en büyük yardımcı, dental radyografiler yani diş filmleridir.

İLETİŞİM
Fiyat ve ödeme bilgisi için 0(541) 599 46 46 whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM :.

İstanbul Bağcılar 'da hizmet vermekteyiz.
"Tüm muayene, planlama, panoramik ve tomografi rontgen işlemlerimiz Maydent hastalarına ücretsizdir."

Radyoloji

Diş Filmleri (Dental Radyografi)


Ağız içi hastalıklarının -özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili olanların- teşhisinde en büyük yardımcı, dental radyografiler yani diş filmleridir.

Diş filmlerinin de en çok kullanılan iki tipi; periapikal (2-3 dişi gösteren, küçük) ve panoramik (tüm alt ve üst dişleri ve çene kemiklerinin tamamını gösteren, büyük) filmlerdir. Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da çok düşük radyasyon dozuyla, film görüntüsü üzerinde renk ve ışık oynamalarına imkan vererek, ayrıntılı değerlendirme yapılmasına olanak tanır. Bunların yanı sıra özellikle implant uygulamalarında ve eklem hastalıklarının teşhisinde MR ve BT de istenebilen filmlerdir.

Ağız Hastalıklarının Teşhis ve Tedavisi


Tüm bu yöntemlerle ancak 1/3’ü ağız içinde görülebilen diş yapısının, kalan 2/3’lük bölümü ve çene kemiği içinde kalan iltihabi oluşumlar ile gömülü diş gibi yapıları rahatlıkla görülüp teşhis edilebilir. İyi bir teşhis, doğru tedavi planlamasının yapılabilmesini sağlar. Böylelikle gerekli tüm tedavi ihtiyaçları erkenden belirlenir ve ileride daha büyük sorunlar oluşması önlenir.

Oral Diagnoz ve Radyoloji bölümünde, hastaların ilk kayıtları alındıktan sonra, muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Daha sonra tedavi ihtiyaçlarına uygun olarak diş filmlerinden bir veya birkaçı alınmakta, tedavi planı tespit edilmektedir. Yapılan tedavi planlamasına uygun olarak, hastalar konularında uzman hekimlere yönlendirilerek tedavileri başlatılmaktadır. Hastaların tedavi planı ve süresi ile ilgili tüm sorularına cevap vermek departmanımızın görevidir. Hasta dosyasında bulunan kişisel ve tıbbi bilgiler, gizlilik politikamız gereği 3. şahıslarla asla paylaşılmaz.

"Bu hizmet ile ilgilenenler aşağıdaki sayfalara da baktılar."
Whatsapp'tan mesaj yazmak için tıklayınız
Whatsapp'tan mesaj yazmak için tıklayınız