Maydent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Maydent İletişim
implant ve protezler

İMPLANT VE PROTEZLER


Günümüzün implant tedavisi seçeneklerinin, çiğneme yeteneğinizi, diş estetiğinizi, yemekten keyif almanızı, sağlık ve yaşam kalitenizi yeniden kazanmanız için size çok çeşitli gelişmiş dental olanaklar sunmaktadır.

İLETİŞİM
Fiyat ve ödeme bilgisi için 0(541) 599 46 46 whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM :.

İstanbul Bağcılar 'da hizmet vermekteyiz.
"Tüm muayene, planlama, panoramik ve tomografi rontgen işlemlerimiz Maydent hastalarına ücretsizdir."

İmplant ve Protezler

1. Tek Bir (Kayıp) Dişin Bir İmplant İle Tedavisi


Diş kaybı, diş estetiğini ve çiğneme işlevini önemli ölçüde etkiler. Özellikle görünmeyen bölgelerdeki küçük boşluklar, birçok hasta tarafından tolere edilse bile, uzun vadeli sonuçların bilinmesi önemlidir. Zaman içinde birçok durumda bitişik dişler, yavaşça, karşı çenenin uzamasına ve / veya antagonist dişine doğru eğilir. Zaman içindeki bu etkiler çiğneme hareketlerini bozar ve sonuç olarak çene eklemi sorunları ortaya çıkar. Bu problemleri kayıp dişi, bir diş implantı ile zamanında değiştirerek önlemek daha akılcı bir çözümdür. Konvansiyonel tedavi ile komşu dişler bir köprünün sabitlenmesi için üzerleri kaplama yapılabilmek için kesilerek küçültülmekte ve dişlerin ömürleri kısaltılmaktadır. İmplantoloji tedavisi ile eksik dişler komşu dişlere zarar vermeden yapılabilir.

Bireysel duruma bağlı olarak (kemik yapınıza/kalitesine bağlı olarak) tedavi periyodu; hemen implant yerleştirme (immediat) ile bir aşamalı prosedürden, iyileşme dönemleri dahil olmak üzere birkaç aşamalı restorasyona kadar değişebilir. Diş hekiminiz, bireysel vakalarınızda hangi yöntemin en iyi olduğunu dikkatlice değerlendirecektir.

Resim-1

İmplant ve Protezler Resim 1

Resim-2

İmplant ve Protezler Resim 2

Resim-3

İmplant ve Protezler Resim 3

2. Birden Fazla Diş Kayıplarında Bir İmplant Köprüsü İle Tedavisi


Birkaç dişin kaybedilmesi, sağlık ve yaşam kalitesi açısından göz ardı edilmemesi gereken kötü çiğneme yeteneği ile sonuçlanır. Yukarıda belirtilen hususlar, boşluk daha geniş olduğundan daha da uygulanabilir.

Ancak bu gibi durumlarda İmplant temelli restorasyonlarda, sadece implantlara dayanan, üst yapılar ile (porselen, zirkonyum vb.) kombine edilen köprüler uygun bir çözüm olabilir. Genel olarak tedavi yöntemleri, yukarıdaki tek diş durumunda tarif edilen ile aynıdır.

Yine, diş hekiminiz sizin için mümkün olan en iyi prosedürü ve çözümü önerecektir.

Resim-4

İmplant ve Protezler Resim 4

Resim-5

İmplant ve Protezler Resim 5

Resim-6

İmplant ve Protezler Resim 6
" Çene içindeki tüm dişlerin kaybı, iddialı ve zorlu bir restorasyon gerektirir; çünkü çoğu durumda hastalar basit tam ark protezleriyle (hareketli total protez) rahat hissetmez ve sabit diş restorasyonları talep eder. Kullanılacak implant sayısına bağlı olarak, bu restorasyon ya tamamen implante edilmiş veya kısmen doku kaynaklı ve implantla korunmuş bir restorasyon olarak tasarlanabilir."

3. Çene İçerisindeki Tüm Dişlerin Kaybedilmesi Durumunda İmplant İle Sabit Köprü Tedavisi


Genel sağlık, kemik kalitesi, zıtlık gibi bireysel koşullara bağlı olarak dişlenme, vb., çeşitli implantlar, ideal olarak çene aksının üzerinde eşit olarak dağıtılır (dişsiz çene içerisine yerleştirilir). Bu implantlar, vida bağlantısı veya sementasyon ile sabitlenebilen bir köprü için destek ayakları olarak kullanılır.

Resim-7 (Dişsiz üst çene)

İmplant ve Protezler Resim 7

Resim-8

İmplant ve Protezler Resim 8

Resim-9

İmplant ve Protezler Resim 9

4. Çene İçerisindeki Tüm Dişlerin Kaybedilmesi Durumunda İmplant İle Hareketli Protez Tedavisi


İmplantların dayanak olarak kullanıldığı sabit bir köprü tüm bireysel durumlarda her zaman uygun bir çözüm olmayacaktır. Ör. Yeterli kemiğin azalmış olması, geniş ve pahalı bir hazırlık ameliyatı gerektirecektir (kemik büyütme vb.). Birçok hasta uygun yerlere sadece sınırlı sayıda implantın yerleştirildiği tedavi şekillerini tercih etmektedir. Bu gibi durumlarda, doku kaynaklı bir protez ile protezi tutan implantlar uygun bir çözümdür. İmplantlar, çiğneme yükünün önemli bir kısmını üstlenir, protezin stabilitesini destekler ve hareketleri önler. Böyle bir çözüm için gereken minimum implant sayısı ise ikidir.

Resim-10 (Dişsiz alt çene)

İmplant ve Protezler Resim 10

Resim-11

İmplant ve Protezler Resim 11

Resim-12

İmplant ve Protezler Resim 12

Yukarıdaki vakalar ve çözümler; implant sistemlerinin, günümüzün implant tedavisi seçeneklerinin, çiğneme yeteneğinizi, diş estetiğinizi, yemekten keyif almanızı, sağlık ve yaşam kalitenizi yeniden kazanmanız için size çok çeşitli gelişmiş dental olanaklar sunulmaktadır.

"Bu hizmet ile ilgilenenler aşağıdaki sayfalara da baktılar."
Whatsapp'tan mesaj yazmak için tıklayınız
Whatsapp'tan mesaj yazmak için tıklayınız